Místo, kde se setkává
město s venkovem

Klid
pro vlastní myšlenky

Modřice svým zvukomalebným názvem jen podtrhují pohodu, kterou zde zažijete na vlastní kůži. Klid na odpočinek i pro inspiraci vyvažuje i přes bezprostřední blízkost centra města a velkých byznys parků i průmyslových zón. Maminky s dětmi uvítají v blízké dochozí vzdálenosti dostatek parků, na dobrou kávičku zajdou posedět do kaváren na nám. Svobody a děti mohou navštívit např. skupinu přátel Brabouci či si zaplavat v Centru Hastrmánci. Ti, kteří patří mezi fanoušky zahradničení, těm přijde vhod i blízké zahradnické centrum Brabec.

Do práce
a za zábavou

Pracovní příležitosti jsou blíž, než si myslíte. Kousek od rezidence stojí CT Park Modřice, přímo v Brně najdete třeba Business park ve Štýřicích, Titanium na Nových Sadech, Vlněnu u Dornychu a další kancelářské komplexy.  Výhody dopravního spojení jsou nadstandartní - velmi blízká autobusová MHD zastávka Husova, vlakové nádraží, díky němuž jste na Hlavním vlakovém nádraží v Brně během 7 minut, napojení na dálnici či cyklostezka, která vás doveze až k Winning Group Aréně.
    

Žijte aktivně,
ale nezapomínejte ani na sebe

Přímo z Modřic vede několika kilometrová cyklostezka. Využijete na ní in-line brusle, kolo, běžecké tenisky nebo se jen tak projdete s dětmi či pejskem. Nadšení sportovci uvítají lezeckou stěnu u Olympie, Městskou halu v Modřicích s tenisovým zázemím, dále Fino club, kde si můžete zahrát bowling či kuželky a nebo rovnou uspořádat rodinnou oslavu. V létě se svlažíte v koupacím biotopu v Komárově, v zimě zase nazujete brusle na venkovním kluzišti u Olympie. Úrazů se nebojte. Nejen Poliklinika Nové Modřice či Klinika Vital mají velmi dobré hodnocení.
A pokud vás honí chuťové pohárky, zkuste např. restauraci Sokec či Like-It. Správný ročník - Burčákové centrum je příjemným místem jak si zpříjemnit nejen letní večery. 

Nákupy
ve všech směrech

Pro každodenní nákupy je zde hned několik možnosti. V blízkém řeznictví a uzenářství či zelenině na náměstí najdete to nejčerstvější od místních dodavatelů. Hned několik večerek je idální pro ty, kteří se vracejí z práce opravdu později. Ti opravdoví shopaholici nepřijdou ani tak zkrátka. Coby kamenem dohodil stojí největší brněnské nákupní centrum Olympia, kousek vedle Avion Shopping Park a milovníci bydlení mohou vyrazit např. do oblíbené Ikeii. Sportovní potřeby naopak nabízí blízký Decathlon. Zkrátka nákupy ve všech směrech jsou zaručeny.

Třikrát ano
rezidenci Dios

Do Brna za pár minut
Do Brna za pár minut
Když ne autem, jde to i autobusem, šalinou či vlakem. V Modřicích jsou spoje hromadné dopravy na jedničku: na Brněnském hlavním nádraží jste vlakem už za 7 minut.
Vyrazte za kulturou i do přírody
Vyrazte za kulturou i do přírody
Čerpejte zážitky o sto šest! Koncertami, festivaly, divadelními představeními i výstavami se to v Brně, Znojmě či Mikulově jen hemží. A ty nejlepší vinné sklípky z celé jižní Moravy máte také přímo na dlani.
Nebo zůstaňte doma a odpočívejte
Nebo zůstaňte doma a odpočívejte
Ani doma se rozhodně nebudete nudit. Zelený, poloveřejný vnitroblok nabízí absolutní pohodu ke čtení a dlouhé letní večery můžete strávit venku v dobré společnosti pod pergolou, hned vedle dětského hřiště.